3x AVE MARIA a jiná krásná hudba - Varhanní koncert s trubkou a zpěvem 21. 5. 2020 od 19:00 v kostele Sv. Martina ve Zdi |koncerty-fidelio.cz

Kód: 993
600 Kč
Skladem

po čase jsme připravili nádherný koncert plný nejenom varhanní hudby, ale také barokní hudby zaměřené na trubku a kombinace s mezzosopránem v původně románském kostele sv. Martina ve Zdi

Detailní informace

Detailní popis produktu

3x AVE MARIA a jiné nádherné skladby v kostele sv. Martina ve Zdi

21. 5. 2020 od 19:00

Kateřina Málková – varhany,
Šárka Hrbáčková – mezzosoprán,
Tomáš Hrbáček – trubka 

.
PROGRAM:
J. CLARK – Trumpet Voluntary pro trubku a varhany
J. S. BACH – Preludium a Fuga č. 1 BWV 553
W. A. MOZART – AVE VERUM CORPUS
P. J. VEJVANOVSKÝ – Sonáta A4 g-moll pro trubku a varhany
G. CACCINI – AVE MARIA pro mezzosoprán a varhany
F. X. BRIXI – Preludium C-dur pro varhany
A. DVOŘÁK – Biblická píseň č. 5 pro mezzosoprán
F. SCHUBERT – AVE MARIA pro trubku a varhany
G. ROSSINI – Fac ut portem (ze Stabat Mater) pro mezzosoprán
J. S. BACH – Preludium a Fuga č. 4, BWV 556 pro varhany
A. DVOŘÁK – Biblická píseň č. 10 pro mezzosoprán
J. S. BACH – Preludium a Fuga č. 7, BWV 559 pro varhany
P. MASCAGNI – AVE MARIA pro mezzosoprán a varhany
C. FRANCK – PANIS ANGELICUS pro mezzosoprán, trubku a varhany
délka trvání cca 65 minut 

 

Kateřina Málková - varhany

studovala varhany nejprve na Státní konzervatoři Brno, poté u prof. Jaroslava Tůmy na pražské AMU a od r. 2008 u prof. Arvida Gasta na Musical Academy v Lübecku. V současné době se věnuje sólové hře, vystoupila na festivalech, např. na Mezinárodním hudebním festivalu Eduarda Nápravníka, Podblanickém podzimu, Štětském varhanním podzimu, Sukově hudebním Štiříně, evropského varhanním festivalu v Kremnici, na festivalu Crans Montana Classics aj. Kateřina Málková koncertovala v Německu, Slovensku, Lotyšsku a Litvě a ve Švýcarsku. Spolupracuje s různými českými orchestry, jako např. s  ČNSO, Severočeská filharmonie, orchestr Atlantis, Collegium magistrorum Mikulov, Filharmonie Bohuslava Martinů, Sedunum string orchestra (CH).

Je ředitelkou mezinárodního hudebního festivalu Silberbauerovo hudební Podyjí.

 

Tomáš Hrbáček - trubka

hru na trubku studoval na českobudějovické konzervatoři, kterou s úspěchem absolvoval v roce 2003. Své vzdělání dále pravidelně rozšiřoval na žesťových kurzech pod vedením Mgr. Jiřího Houdka staršího. Od roku 2003 působí jako trumpetista v orchestru Hudby hradní stráže, která hudebním doprovodem zajišťuje protokolární akce prezidenta republiky a významých státních návštěv. Spolupracuje s orchestry jako je Plzeňská filharmonie, Jihočeská filharmonie, Jihočeské divadlo, Filmharmonie. Věnuje se i barokní hudbě v komorním souboru Ludus musicus a sólové hře. Pravidelně vystupuje na podiích po celé Evropě.

 

Šárka Hrbáčková - mezzosoprán

zpěv studovala na konzervatoři v Českých Budějovicích ve třídě Dagmar Volfové (absolutorium  v roce 2003).  Účastnila se Mistrovských pěveckých kurzů Petera Dvorského, pod vedením prof. Evy Blahové (2002).

V roce 2002 získala 2. cenu na Pěvecké soutěži duchovní a koncertní hudby v Kroměříži. Je držitelkou ceny Stanislavy Součkové pro rok 2013 za nejlepší ženský výkon v roli Santuzzy, v opeře Pietra Mascagniho Sedlák kavalír a pro rok 2015 v roli Carmen ve stejnojmenné Bizetově opeře v Jihočeském divadle. Už během  studia účinkovala na scéně opery Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, kde dostala několik prvních sólových příležitostí. V roce 2004 se stala hostující sólistkou opery Slezského divadla v Opavě, kde pak přijala angažmá (2005-2012) a diváci ji mohli, mimo jiné, vidět v mnoha rolích (Adalgisa (Bellini - Norma), Ježibaba, Cizí kněžna (Dvořák - Rusalka), Královna (Weinberger - Švanda dudák), Azucena (Verdi - Il Trovatore), Dalila (Saint-Saëns - Samson et Dalila), Jeníček (Humperdinck - Perníková chaloupka) atd. )

Kromě Jihočeského divadla dále pohostinsky působila v divadle J. K. Tyla v Plzni (Rosina – Lazební sevillský)  Národním divadle moravskoslezském v Ostravě  (Meg Page - Falstaff, Bersi – Andrea Cheniér), Ústí nad Labem (Carmen – Carmen, Amneris – Aida, Fenena - Nabucco) a od roku 2014 pravidelně hostuje na jevišti Státní opery Praha (3. žínka – Rusalka).

Věnuje se i koncertní a duchovní hudbě. Spolupracovala např. s orchestrem Czech Virtuosi,  Jihočeská komorní filharmonie, Filharmonie Bohuslava Martinů  a další.

.