Vánoční koncert 25.12.2024 v 17 hodin v kostele u Sv. Salvátora Vánoční koncert 25.12.2022 v 17 hodin v kostele u Sv. Salvátora

Kód: 78
700 Kč
Na dotaz

Vánoční program pro tu pravou Vánoční náladu v roce 2024 ve vytápěném Kostele sv. Salvátora (Salvátorská ulice u Pařížské) s komorním orchestrem Consortium Pragense Orchestra se sólisty: Štěpánka Heřmánková - soprán a Miroslav Laštovka - trubka

Detailní informace

Detailní popis produktu

25.12.2024 od 17:00

CONSORTIUM PRAGENSE ORCHESTRA (8-členný komorní orchestr)

Sólisté: Š. Heřmánková - soprán, M. Laštovka - trubka


Délka – cca 65 minut.
Kostel je vytápěn

PROGRAM: 

A. VIVALDI                    ZIMA (ze Čtvera ročních období)

J. PACHALBEL            Canon v D-dur

A. CORELLI                  Vánoční koncert (Pastorale)

J. S. BACH                   AIR

G. F . HÄNDEL            ORATORIUM MESIÁŠ : „ Rejoice, rejoice“

traditional                   ADESTE FIDELES

vánoční píseň           BIM BAM

W. SANDYS                 The FIRST NOEL

S. NELSON                  FROSTY the SNOW MAN

tradicional                 AMAZING GRACE

L. COHEN                    HALLELUJA

W. GOMEZ                   AVE MARIA

tradicional                  WE WISH YOU A MERRY CHRISTMAS

R. WILLIAMS              GREENSLEEVES

J. STYNE                      LET IT SNOW!

J. LIVINGSTON           SILVER BELLS

G. GERSHWIN             SWING TIME

I. BERLIN                     WHITE CHRISTMAS

F. GRUBER                  TICHÁ NOC

 ..

CONSORTIUM PRAGENSE ORCHESTRA

je komorní orchestr s předními českými hráči a vynikajícími sólisty: Štěpánkou Heřmánkovou (soprán), Miroslavem Laštovkou (trubka, vedoucí orchestru) a Michala Hanzalem (klavír/varhany) se zaměřením nejenom na klasickou hudbu, ale i hudbu modernějších žánrů.

 

Štěpánka Heřmánková - soprán

je absolventkou Konzervatoře v Praze, dodnes ve studiu zpěvu pokračuje u prof.Evy Zikmundové. Hlavní náplní této zpěvačky je koncertní a divadelní činnost. Je stálým hostem divadla J.K.Tyla v Plzni, hostovala v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, v ND Praha.

Pravidelně spolupracuje s různými komorními a symfonickými orchestry (Severočeská filharmonie Teplice, Filharmonie Hradec Králové, Západočeský symf .orchestr Mariánské lázně, Karlovarský symf. orchestr, komorní smyčcový soubor Consortium Pragense, Thuri ensemble a další.) a sbory, se kterými se účastní koncertů a hudebních festivalů u nás i v zahraničí, pravidelně je zvána např. do Německa a Holandska.

.

Miroslav Laštovka - trubka

Narodil se v Kladně. Od dětství se věnuje hře na housle, které posléze vystřídala trubka. Trubce se věnuje zprvu na LŠU, později po úspěšném vykonání přijímacích zkoušek i na Státní konzervatoři. Již během studia působil jako 1. trumpetista ve Středočeském symfonickém orchestru v Poděbradech. V roce 1987 se stal 1. trumpetistou Mezinárodní filharmonie mládeže, řízené J. Bělohlávkem. Se kterou podnikl o rok později turné po východní Evropě. V Na AMU se plně uplatnila záliba M. Laštovky ve hře na vysokou trubku, kterou zde také vystudoval. Kromě několika soutěží se zúčastnil i mistrovských barokních kurzů (v Blankenburgu). V současné době je členem orchestru Státní opery Praha a jako sólista působí nejen v Praze, ale i v celém českém regionu. Společně s komorním souborem CONSORTIUM PRAGENSE podnikl koncertní turné po Itálii, BRD, Španělsku. Kromě tohoto souboru spolupracuje již několik let jako sólista s komorními orchestry VIRTUOSI PRAGENSE a MUSICI DI PRAGA, se kterým má i kompaktní desku.