Koncert nejen barokní hudby v Jeruzalémské synagoze 11. 6. 2020 od 19:00 s vynikajícím Telemann Quartettem |fidelio-koncerty.cz

Kód: 994
600 Kč
Skladem

V krásném a unikátním prostředí Jeruzalémské synagogy vystoupí vynikající Telemann Quartetto.

Užijte si nádhernou a neobvyklou kombinaci violoncella, kytary, flétny a hoboje!

Detailní informace

Detailní popis produktu

11. 6. 2020 od 19:00 Jeruzalémská synagoga

Jeruzalémská ulice č. 7 (mezi Hlavním nádražím a Jindřišskou ulicí)

 

QUARTETTO TELEMANN:                                                                                                     

Vladimír PETR – flétna, David PROSEK – hoboj, 

David HOLÝ – kytara, Václav PETR - violoncello

.

PROGRAM:

G. Ph. TELEMANN (1681-1767)

Sonáta e-moll (Affettuoso -  Allegro – Dolce – Vivace)

A. VIVALDI (1678-1741)

Concerto č. 15, D-dur (Allegro – Largo – Allegro)

B. MARCELLO (1686-1739)

Sonáta C-dur (Largo cantabile – Allegro - Largo espressivo - Allegro)

J. HAYDN (1732 - 1809)

Kvartet G-dur (Affettuoso -  Allegro – Dolce – Vivace)

W. A. MOZART (1756-1791)

Kouzelná flétna (Suita z opery)

 ....

Komorní soubor Quartetto Telemann vznikl koncem osmdesátých let v Praze. Díky svému netradičnímu nástrojovému obsazení - flétna, hoboj, kytara, violoncello - se velmi rychle začlenil do koncertního života nejprve na domácích podiích a poté i v zahraničí. Flétnista a hobojista střídají zobcové flétny a anglický roh, kytarista mandoru a violoncellista violu da gamba, což umožňuje interpretovat hudbu všech hudebních stylů od renesance až po hudbu současnou, těžiště repertoáru je však v hudbě mistrů baroka a klasicismu. Již v roce 1992 natočil soubor své první CD.
Uměleckým vedoucím je flétnista Vladimír Petr, na hoboj a anglický roh hraje solo-hobojista Symfonického orchestru Českého rozhlasu David Prosek. Na kytaru hraje David Holý, absolvent pražské Akademie múzických umění, posluchač prof. Milana Zelenky, a místo cellisty zastává koncertní mistr České filharmonie Václav Petr.

Hudbu z období renesance, baroka, klasicismu a 20. století, která je prezentována na prvním CD, doplňuje velmi úspěšný program "Slavné přídavky slavných skladatelů". Nemalou měrou se na jeho úspěšnosti podílejí mistrovské aranže, vytvořené právě pro soubor Quartetto Telemann (suity z muzikálů My Fair Lady, West Side Story, Porgy a Bess, suity z filmu Sněhurka a sedm trpaslíků atd.) I tento program byl v roce 1999 nahrán na CD. O úspěších tohoto souboru svědčí i jeho jednotlivé koncerty a turné v zahraničí. Za poslední tři roky se soubor představil posluchačům dvakrát na turné ve Španělsku, hostoval v Maďarsku, Polsku, Rakousku, Německu, Itálii, USA.
Velký úspěch sklidil v americké Iowě, kam byl pozván v souvislosti s oslavami stého výročí úmrtí Antonína Dvořáka. A právě ve Spillville a dalších místech, kde Dvořák žil a působil, členové kvarteta uskutečnili řadu koncertů nejen sami, ale i společně s tamním souborem obdobného složení. Svůj repertoár zde rozšířili mj. o 15 Variací na téma z Amerického kvartetu F dur A.Dvořáka, zkomponovaných k této příležitosti patnácti americkými skladateli.
Domácímu publiku je kvarteto známo z koncertních sálů, hradů a zámků. Pravidelně vystupuje i v netradičních a dnes velmi atraktivních prostorách - např. v jeskyních Moravského krasu (Macocha, Balcarka) a v Koněpruských jeskyních. Quartetto Telemann často zve ke spolupráci zpěvačky - např. sólistku Národního divadla v Praze Hanu Jonášovou, Danu Burešovou, Editu Adlerovou, René Nachtigalovou a další.